Du er her
Hjem > Events > Program for havnekulturfestival Skvulp

Program for havnekulturfestival Skvulp

Skibsmaster og fyrværkeri - Foto Isefjorden.com

Isefjorden.com - Privat Internetportal med fokus på Isefjorden

PROGRAM FOR HAVNEKULTURFESTIVALLEN SKVULP

FREDAG

KL. 15.00 - 19.00
MADMARKED PÅ GL. HAVN
Gl. Havn
KL. 15.35 - 16.05
OPTOG
Ahlgade
KL. 16.00 - 20.00
KREATIV BØRNE KUNST
På græsset bag havnegrillen
KL. 16:00 - 22:00
SVEDEHYTTE
Wellnessområdet
KL. 16.00 - 20.00
SPEJDERNE - KONG SKJOLD GRUPPE
Pariserhjulet
KL. 16:00 - 20:00
KLINIK ÅNDEHULLET V/ MIN MOBIL MASSØR
Massagetelt 2
KL. 16.00 - 20.00
ZONE NO STRESS - MASSAGE
Massagetelt
KL. 16.00 - 17.00
YOGA - YIN YOGA (LOF)
Yogatelt
KL. 16.30 - 17.15
ÅBNINGSSHOW
Krags Brygge
KL. 17.15 - 17.45
TUSE GYMNASTIKSHOW
Krags Brygge
KL. 17.20 - 18.20
SARAH SLOTT & BAND
Lille Scene
17.45 - 18.15
TUSE GYMNASTIK EVENT
Krags Brygge
KL. 18.00 - 18.30
ONKEL REJE
Store Scene
KL. 18.00 - 18.30
TAEKWONDO
Krags Brygge
KL. 18.25 - 18.50
SKVULP-DANSEN
Lille Scene
KL. 18.30 - 19.30
TEATER I PARISERHJULET
Pariserhjulet
KL. 18.30 - 19.30
BALLROOM BIG BAND
Flydescene
KL. 18.50 - 19.25
SARAH SLOTT & BAND
Lille Scene
KL. 19.00 - 19.10
KANGOO JUMPSHOW
Krags Brygge
KL. 19.00 - 20.30
YOGA - YIN YOGA (LOF)
Yogatelt
KL. 19.15 - 20.00
ARTIFACT COLLECTIVE
Store Scene
KL. 19.30 - 20.00
KANGOO KICK & PUNCH
Krags Brygge
KL. 19:45 - 20:30
FREESTYLE SAUNAGUS VED SØBADET VENEDIG
Wellnessområdet
KL. 20:00 - 22:00
ÅBENT HUS HOS TYRKISK BAD
Wellnessområdet
KL. 20.00 - 20.45
CECILIE TROLLE
Flydescene
KL. 20.10 - 20.55
ASBJØRN SUNDSTEIN
Lille Scene
KL. 20.15 - 20.45
GENNEM ILD OG VAND - ELVERFOLKET
Ved Pariserhjulet
KL. 20.45 - 22.00
SAUNAGUS PÅ SØBADET VENEDIG
Wellnessområdet
KL. 21.00 - 22.15
DE GLADE SØMÆND
Store Scene
KL. 22.15 - 23.30
THE SLAMMERS
Lille Scene
KL. 22.20 - 22.30
ILLUMINATIONSSHOW
Krags Brygge
KL. 22.30 - 01.00
DJ, DRINKS OG LOUNGE PÅ MASKINVÆRKSTEDET MED DJ TEEJAYS.
Lille Scene
KL. 22.30 - 22.45
LANTERNEUDSENDING
Krags Brygge

LØRDAG

KL. 11.00-17.00
KOM HELT TÆT PÅ RESTAURERINGEN AF ANNA MØLLER.
KL. 10.00 - 20.00
SPEJDERNE - KONG SKJOLD GRUPPE
Pariserhjulet
KL. 10.00 - 11.00
SKVULP DANS
Store Scene
KL. 10.00 - 19.00
MADMARKED PÅ GL. HAVN
Gl. Havn
KL. 10.00-10.45
VOCABABES
Flydescene
KL. 10.00-16.00
ÅBENT HUS I HOLBÆK ROKLUB
KL. 10.00 - 14.00
MEINERTS MØLLE BAGEEVENT
Værftet
KL. 10.00 - 10.45
BARSELS UNIVERSET - FAMILIEDANS
Krags Brygge
KL. 10.00 - 19.00
WATER BALLS
Stranden
KL. 10.00 - 14.00
PIRATBANE PÅ TORVET VED AHLGADE
Ahlgade
KL. 10.00 - 14.00
FIND PIRATERNE I BYEN
Ahlgade
KL. 10.00 - 15.00
FÆGTNING
Krags Brygge
KL. 10:00 - 12:00
DROP IN HEALING
Massagetelt 3
KL. 10.00 - 11.00
BLID YOGA (LOF)
Yogatelt
KL. 10.00 - 14.00
PIRAT ANSIGTSMALING
Ahlgade
KL. 10.00 - 16.00
KLAP EN FISK
Parkeringspladsen ved Stranden
KL. 10.00 - 17.00
KREATIV BØRNE KUNST
På græsset bag havnegrillen
KL. 10:00 - 12:00
ÅBENT HUS HOS TYRKISK BAD
Wellnessområdet
KL. 10.00 - 14.00
ROMSMAGNING FOR VOKSNE VED VINOBLE OG ERIKSEN VINHANDEL
Ahlgade
KL. 10.00
GRATIS PIRAT ROMKUGLER
Ahlgade
KL.10.00 - 18.00
ÅBENT HUS PÅ MHV912 HOLGER DANSKE
Krags Brygge
KL. 11.00 - 11.30
STEFFEN JØRGENSEN - TIDLIGERE VÆRKFØRER PÅ HOLBÆK SKIBSVÆRFT
Værftet
KL. 11.00 - 16.00
SUP
Stranden
KL. 11.00 - 11.45
SØREN WOLSTRUP - FORTÆLLER
Den Gamle Havn
KL. 11.00 - 14.00
TONZAI MASSAGE
Massagetelt
KL. 11.00 - 11.45
ULLA ABDULLAS COCOBONGO BAND
Store Scene
KL. 11.00 - 14.00
KLINIK ÅNDEHULLET V/ MIN MOBIL MASSØR
Massagetelt 2
KL. 11:00 - 21:00
SVEDEHYTTE
Wellnessområdet
KL. 11.00 - 13.30
AKTIVITETER PÅ "DEN GAMLE HAVN"
Den Gamle Havn
KL. 11:00 - 13:00
SKVULP SCRUB SHOP
Wellnessområdet
KL. 11.00-12.00
VISIBLE VOICES
Flydescene
KL. 11.15 - 12.15
BØRNEYOGA (LOF)
Yogatelt
KL. 11.30 - 12.15
IVORY GARDEN
Lille Scene
KL. 11.45 - 12.45
TEATER I PARISERHJULET
Ved Pariserhjulet
KL. 12.00 - 12.45
BRORFELDE OBSERVATORIUM
Værftet
KL. 12.00 - 12.30
"HVAD FATTER GØR" - DUKKETEATER SVANEN
Lounge v. Flydescene
KL. 12.00 - 14.15
SKØRE STRØMERE - DANSK RAKKERPAK
Ahlgade
12.30-13.15
FAZON
Store Scene
KL. 12.30 - 14.00
AKROYOGA
Yogatelt
KL. 12.45 - 13.30
DIANA SIMONIAN
Flydescene
KL. 13.00 - 13.45
BJERGSTED RYTMISKE MUSIKSKOLE
Lille Scene
KL. 13:00 - 16:00
LÆR AT BEHANDLE DIT BARN
Massagetelt 3
KL. 13.00 - 14.00
HOLBÆK GARDEN
Ahlgade
KL. 13.00 - 16.00
HORNFISK I HOLBÆK
Parkeringspladsen ved Stranden
13.30 - 14.15
BARSELS UNIVERSET BARSELSFIT MED BARNEVOGN!
Krags Brygge
KL. 13.45-14.30
MUSIK I PARISERHJULET
Ved Pariserhjulet
KL.14.00 - 14.45
SØREN WOLSTRUP - FORTÆLLER
Den Gamle Havn
KL. 14:00 - 15:00
SAUNAGUS PÅ SØBADET VENEDIG
Wellnessområdet
KL. 14.00 - 14.30
GENNEM ILD OG VAND - ELVERFOLKET
Ved Pariserhjulet
KL. 14.00 - 14.30
STEFFEN JØRGENSEN - TIDLIGERE VÆRKFØRER PÅ HOLBÆK SKIBSVÆRFT
Værftet
KL. 14.00 - 17.00
DYKNING
Krags Brygge
KL. 14.15 - 15.00
ASTA RIIS M. BAND
Flydescene
KL. 14.15 - 15.00
THE VICTIM
Lille Scene
KL. 14.30 - 17.30
ZONE NO STRESS - MASSAGE
Massagetelt 2
KL. 14.30 - 15.15
THE OFFBEATS
Store Scene
KL. 14.30 - 17.30
HEL MASSAGE
Massagetelt
KL. 14.30 - 15.00
TAEKWONDO
Krags Brygge
KL. 14.30 - 17.00
AKTIVITETER PÅ “DEN GAMLE HAVN”
Den Gamle Havn
KL. 15.00 - 16.00
BEACH VOLLEY
Gl. Havn
KL. 15.00 - 16.00
HATHA YOGA (LOF)
Yogatelt
KL. 15.00-17.00
SKIPPERJAGTEN - LØS SKVULP-MYSTERIET
Hjalm
KL. 15.15 - 15.45
"KLODS HANS" - DUKKETEATER SVANEN
Lounge v. Flydescene
KL. 15.30 - 16.00
SKVULP DANS
Store Scene
KL. 15.15 - 15.30
SØRØVERSHOW PÅ SKIBET HJALM
Hjalm
KL. 15.30 - 16.15
SØLVPAPEGØJEN
Lille Scene
KL. 15.45 - 16.30
IVORY GARDEN
Flydescene
KL. 16.00 - 18.00
TRIALCYKEL
Gl. Havn
KL. 16.00 - 16.30
"RICKSHAW" - DANSK RAKKERPAK
Krags Brygge
KL. 16.00 - 18.00
CIRKUS KÆPHØJ
Krags Brygge
KL. 16.00-16.15
SØRØVERSHOW PÅ HJALM
Hjalm
KL. 16.15 - 17.00
MARCO MONARCH
Store Scene
KL. 16.30 - 17.30
HATHA YOGA (LOF)
Yogatelt
KL. 16.45-17.15
OPLEV AKUSTIKKEN I IMAGES KUNSTVÆRKET SHELLS AT THE SEA MED DET LOKALE KOR VOCABABES.
17.00-17.50
SOMMERSANG PÅ FJORDEN MED PETER VISKINDE
Havnerundfart
KL. 17.00 - 17.30
"JÆTTERNES HAV" - SHOW MED SPRINGENDE ARTISTER, ILD OG FARLIGE JÆTTER
Krags Brygge
KL. 17-17.45
TEATER I PARISERHJULET
Ved Pariserhjulet
KL. 17.00 - 17.45
CECILIE TROLLE
Lille Scene
KL. 17.30 - 18.15
BERN
Flydescene
KL. 17.45 - 18.30
MALTE
Store Scene
KL. 18.30 - 18.40
KANGOO JUMPS SHOW
Krags Brygge
KL. 18.30 - 19.30
FAIR PLAY BAND
Lille Scene
KL. 19.00 - 19.30
KANGOO KICK & PUNCH
Krags Brygge
KL. 19.00 - 20.00
HATHA YOGA (LOF)
Yogatelt
KL. 19.30 - 21.00
HASAN SHAH, PAGE FOUR, CISILIA & DJÄMES BRAÜN
Store Scene
KL. 20:00 - 21:00
SAUNAGUS PÅ SØBADET VENEDIG
Wellnessområdet
KL. 21.00 - 21.30
DJ NOBODY - IMAGES
Lille Scene
KL. 21.15 - 22.00
THE OFFBEATS
Flydescene
KL. 21.15 - 21.45
GENNEM ILD & VAND - ELVERFOLKET
Ved Pariserhjulet
KL. 21.45 - 22.30
THE DUBIOUS DUCKS
Lille Scene
KL. 21.45 - 22.30
ÆTER
Store Scene
KL. 22.00 - 23.30
FYRVÆRKERI-PROMENADE-SEJLADS MED HJALM.
Hjalm
KL. 22.30-01.00
DJ, DRINKS OG LOUNGE PÅ MASKINVÆRKSTEDET.
Lille Scene
KL. 23.00 - 23.30
FYRVÆRKERI
Krags Brygge
KL. 22.30 - 23.00
"JÆTTERNES HAV" - SHOW MED SPRINGENDE ARTISTER, ILD, OG FARLIGE JÆTTER

SØNDAG

KL. 10.00 - 17.00
KREATIV BØRNE KUNST
På græsset bag havnegrillen
KL. 10.00-16.00
ÅBENT HUS I HOLBÆK ROKLUB!
KL.10.00 - 18.00
ÅBENT HUS PÅ MHV912 HOLGER DANSKE
Krags Brygge
KL. 10.00 - 15.00
WATERBALLS
Stranden
KL. 10.00 - 11.00
MEDITATIV HATHA YOGA
Yogatelt
KL. 10:00 - 12:00
ÅBENT HUS HOS TYRKISK BAD
Wellnessområdet
KL. 10.00 - 17.15
MADMARKED PÅ GL. HAVN
Madmarked
KL. 10.00 - 16.00
KLAP EN FISK
Parkeringspladsen ved Stranden
KL. 10.00 - 10.45
FAMILIEDANS - BARSELS UNIVERSET
Krags Brygge
KL. 11.00 - 14.00
KLINIK ÅNDEHULLET V/ MIN MOBIL MASSØR
Massagetelt 2
KL. 11:00 - 16:00
SVEDEHYTTE
Wellnessområdet
KL. 11.00 - 11.30
GENNEM ILD & VAND - ELVERFOLKET
Ved Pariserhjulet
KL. 11:00 - 13:00
SKVULP SCRUB SHOP
Wellnessområdet
KL. 11.00 - 12.00
SHY RUSH
Flydescene
KL. 11.00 - 11.30
STEFFEN JØRGENSEN - TIDLIGERE VÆRKFØRER PÅ HOLBÆK SKIBSVÆRFT
Værftet
KL. 11.00 - 14.00
TONZAI MASSAGE
Massagetelt
KL. 11.00 - 11.45
METTE OLSEN KVARTET
Lille Scene
KL. 11.15 - 12.15
ENERGIGIVENDE HATHA YOGA
Yogatelt
KL. 11.30 - 12.00
SKVULP DANS
Store Scene
12.00 - 12.10
KANGOO JUMPS SHOW
Krags Brygge
KL. 12.00 - 12.30
" KLODS HANS" - DUKKETEATER SVANEN
Lounge v. Flydescene
KL. 12.00 - 15.00
DYKNING
Krags Brygge
KL. 12.00 - 13.00
ET ORD ER ET ORD - BØRNEFORESTILLING, TEATRET FAIR PLAY
Multisalen i Værftet
KL. 12.00 - 13.00
RABARBER EVENT
Lille Scene
KL. 12.15 - 13.00
HOLBÆK PIBEBAND
Store Scene
KL. 12.15 - 12.45
MUTE
Lille Scene
KL. 12.30 - 13.00
KANGOO POWER
Krags Brygge
KL. 12.30 - 12.45
SØRØVERSHOW PÅ SKIBET HJALM
Hjalm
KL. 12.45-13.30
HERRENS MARK
Flydescene
KL. 13.00 - 14.00
BEACH VOLLEY
Gl. Havn
KL. 13:00 - 16:00
KOREANSK HELSE OG SUNDHEDSGYMNASTIK
Massagetelt 3
KL. 13-13.45
TEATER I PARISERHJULET
Ved Pariserhjulet
KL. 13.00 - 16.00
HORNFISK I HOLBÆK
Parkeringspladsen ved Stranden
KL. 13.00 - 15.00
CIRKUS KÆPHØJ
Gl. Havn
KL. 13.00 - 14.30
AKROYOGA
Yogatelt
KL. 13.00 - 15.00
TRIALBIKES
Gl. Havn
KL. 13.15 - 14.00
BJERGSTED BLUES BAND
Lille Scene
KL. 13.30 - 14.20
IMAGES-TIMEN
Pariserhjulet
KL. 13.30 - 14.15
BARSELSFIT - BARSELS UNIVERSET
Krags Brygge
KL. 13.30-14.30
MØD IMAGES KUNSTNERE I PARISERHJULET
Pariserhjulet
KL. 13.45 - 14.30
KAERTBARN
Store Scene
KL. 14.00 - 14.30
STEFFEN JØRGENSEN - TIDLIGERE VÆRKFØRER PÅ HOLBÆK SKIBSVÆRFT
Værftet
KL. 14.00 - 14.15
SØRØVERSHOW PÅ SKIBET HJALM
Hjalm
KL. 14.00 - 16.00
KLATREKLUBBEN - ÅBENTHUS
ÅBENT HUS I KLATREKLUBBEN! FREMTIDENS OL DISCIPLIN - LIGE FOR HÆNDERNE OG FØDDERNE 😀
Multisalen i Værftet
KL. 14.30 - 15.30
IMAGES VOICES
Lille Scene
KL. 14:30 - 17:30
START LIVING
Massagetelt 2
KL. 14.30 - 15.15
DE HÅRDE DØRE
Lille Scene
KL. 14.30 - 17.30
HEL MASSAGE
Massagetelt
KL. 14:45 - 15:45
TERAPEUTISK YOGA
Yogatelt
KL. 15.00 - 15.30
"HVAD FATTER GØR" - DUKKETEATER SVANEN
Lounge v. Flydescene
KL. 15.00 - 15.30
KANGOO BOOT CAMP
Krags Brygge
KL. 15.00-17.00
SKIBBERJAGTEN - LØS SKVULP-MYSTERIET.
Hjalm
KL. 15.15 - 16.00
ASBJØRN SUNDSTEIN M. BAND
Store Scene
KL. 15.30 - 17.00
IMAGES INVITERER TIL GUIDET TUR I AN AGE OF YOUR OWN MAKING
Gl. Havn
KL. 15.45 - 16.15
DIANA SIMONIAN
Lille Scene
KL. 16.30 - 17.00
AFSLUTNINGSSHOW
Flydescene

Top
Translate »